Rewolwery

 

 

Jeśli przyjrzymy się przez chwilę podręcznikowi do DL:R, a dokładnie tabelkom broni palnej, zauważymy dwie rzeczy – Po pierwsze, że w tabelce z rewolwerami panują niepodzielnie produkty niejakiego Samuela Colta. Za wyjatkiem jednej abberacji w postaci LeMata i jednej w postaci produktu Starr Arms Co., nie znajdziemy tu żadnych innych rewolwerów!

Po drugie: wszystkie mają podobne, a właściwie identyczne statystyki zależne tylko i wyłącznie od kalibru broni. Jedynie wyżej wspomniane LeMat i Starr nieco się różnią w zasadach, oraz unikatowy Colt Buntline. Poza tym, różnica jest tylko w cenie.

Ale ogólnie, to bardzo dobrze – uprości to wrzucenie kolejnych rewolwerów. Zmiany bedą oczywiście kosmetyczne, głównie w nazwie, ale nie każdy musi lubic produkty Colta.

 

Remington New Model 1858

Revolwer Remington Army wersja z 1863 rokuStworzony na potrzeby wojska, rewolwer Single Action wyprodukowany przez Remingtona był dużo droższy niż konkurencyjny i bardziej porządany rewolwer Colta. Tak jak Colt, był produkowany w dwóch kalibrach i podobnie jak Colty, były oznaczone jako modele Army (.44) i Navy (.36).

Cena była jednak uzasadniona. Były dużo wytrzymalsze od Coltów dzięki zamkniętej ramie nad bębnem, posiadały również możliwośc szybkiego przeładowania broni poprzez wymianę pustego bębenka na drugi, uprzednio załadowany. Biorąc pod uwagę, że były to rewolwery kapiszonowe, czarnoprochowe, było to spore udogodnienie, oczywiście pod warunkiem, że miało się zapasowe bębenki.

Co ciekawe, broń posiadała (tak jak i rewolwery Colta) opcję konwersji na bębenki na amunicję scaloną, ale można było używac starych i nowych bębenków wymiennie.

W grze proponowałbym używac Remingtona New Model na tych samych statystykach co Colta Dragoona (ver kal.44) lub Navy (ver. kal .36), lecz w trzykrotnie wyzszej cenie, czyli 33 dolary za .44 i 30 dolarów za .36. to wszystko w wersji czarnoprochowej –  wersja na naboje scalone kosztuje 10 dolarów więcej, tyle też kosztuje zapasowy bębenek – czy to czarnoprochowy, czy na naboje scalone. Proponuję również dac mu  cechę “Szybkie Ładowanie” które działa tak samo jak Przewaga z podręcznika DL:R – traktujemy ją tak, jakby bohater posiadał tę Przewagę gdy korzysta z tej broni (i ma zapasowe, pełne bębenki). Jeśli już ją posiada, efekty obu się nie kumulują.

Remington Frontier Army/Army Outlaw 1875

Remington 1875 Kolejny produkt Remingtona, stworzony jako konkurencja dla legendy Dzikiego Zachodu, Colta Peacemakera. Niestety Remington przegrał z Coltem w przetargu na zaopatrzenie Armii, dlatego też nie stał się tak popularny jak Peacemaker. Sporo natomiast sprzedano ich indiańskim policjom i armii meksykańskiej, znajdziecie je więc zapewne na terenach Konfederacji Kojota i Terytorium Siouxów, oczywiście tam, gdzie Indianie nie kroczą Dawnymi Ścieżkami. Oraz jak najbardzej w armii Santa Anny i partyzantce Geronimo.

Rewolwer produkowano wyłącznie w kalibrach zbliżonych do .44, dlatego też jest to jedyna opcja.

Poza tym w statystykach będzie identyczny do Colta Peacemakera, oprócz tego, że można w nim również szybko wymienic bębenek, co daje mu zasadę specjalną jak w modelu 1858 – “Szybkie Ładowanie”. Cena wynosi 10 dolarów więcej niż w przypadku Peacemakera. 10 dolarów to także cena dodatkowego bębenka.

Istniała także wersja Police, ale w świecie gry byłaby anachronizmem, ponieważ powstała w 1890 roku. Różniła się tym, że używała amunicji .357 Magnum albo w większej wersji amunicji .45 Colta. Broń bardzo rzadka, wyprodukowano cos koło 200 sztuk dla indiańskiej policji w rezerwatach.

Remington Zig-Zag Derringer

Remington Zig-Zag Derringer Musiałem dac tą broń – ZigZag Derringer? C’mon! 🙂

Jest to nieco inna niż zwykle, sześciostrzałowa “pieprzniczka” kalibru .22. Niezwykle rzadki model. Traktujemy jako zwykłą pieprzniczkę Rupertusa, ale sześciostrzałową. Cena 10 dolarów, jednakże dostępnośc jest bardzo niska.

 

Opcjonalnie, można by go użyc na zasadach “kieszonkowego pistoletu Gatlinga”, z obrażeniami 2k6, sześciostrzałowy, ale z SzS 2. Przy wyrzuceniu 1 przy rzucie na trafienie broń się zacina.

Może byc używany przez Agentów jako broń zapasowa. W tym wypadku proponuję podnieśc cenę do 50 dolarów.

 

 

Smith & Wesson No. 3 “Russian Model”/Schofield Revolver

 

Tym razem coś ze stajni Pana Smitha i Pana Wessona. Rewolwer używany między innymi przez Wyatta Earpa w strzelaninie w O.K Corral, pierwotnie produkwany na rynek carskiej Rosji. Po przeróbkach majora Schofielda z Kawalerii, znalazł się także na wyposażeniu Armii Stanów Zjednoczonych w 1870 roku.

Kaliber standardu Army, czyli .44.

Broń popularna w czasie Wojen Indiańskich, używali jej także Jesse James, brat Wyata Earpa – Virgil, Billy The Kid, Pat Garret i wielu innych. Znajdziemy ją także przy kawalerzystach.

Mechanicznie w grze proponuję traktowac go jak Peacemakera, łącznie z ceną.

Ewentualnie, opcjonalnie, można mu dac również cechę “Szybkie Ładowanie” które działa tak samo jak Przewaga z podręcznika DL:R – traktujemy ja tak, jakby bohater posiadał tą Przewagę. Jeśli już ją posiada, efekty obu się nie kumulują. Wtedy cenę podnosimy o 15 dolarów.

 

 

Na dziś tyle, wkrótce kolejna częśc zabawek z Dziwnego Zachodu – tym razem zajmiemy się reliktami.

 

Ilustacje w tekście pochodzą z www.wikipedia.org i http://www.cam.k12.il.us/hs/teachers/bresnana/rr.htm